Szkolenia IT - CTS

Indywidualne rozwiązania szkoleniowe

+48 12 655 17 36  

Aktualności

Robotyka dla dzieci - wybierz zajecia po angielsku

MDDP Akademia Biznesu i CTS zapraszają
na
WARSZTATY Z ROBOTYKI
 oraz
 na zajęcia z robotami prowadzone w języku angielskim

Zajęcia odbywają się w naszych salach – al. Jana Pawła II 25 w Warszawie, budynek Atrium.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z budowania robotów i pracy z dziećmi. W ramach zajęć zapewniamy dodatkowych opiekunów i sprzęt (KLOCKI, LAPTOPY). 

 Uczymy poprzez zabawę!!!

MAŁE ZOO -  30 września 2017r (sobota) w godzinach 10:00 - 12:00                     

Grupa wiekowa 6 – 11 lat

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat rozpoczynamy prezentacją multimedialną, która wprowadzi miluśińskich w świat robotów. Kolejny etap warsztatów to prezentacja animacji dydaktycznej dotyczącej pierwszego modelu robota (tańczące ptaki). Dzieci dowiadują się jakie czynności będzie mógł wykonać ich robot. Następnie zabieramy się do pracy, dzieci zgodnie z instrukcją pokazaną na komputerach i pomocą instruktorów budują robota, podłączają silniki i kostki USB. Zaczynają programować za pomocą prostych algorytmów w specjalnie przystowanym do tego programie. Ich robot ożywa! 

Drugim modelem jaki dzieci wybudują podczas zajęć będzie kłapiący paszczą aligator, który zadziała dzięki użyciu czujnika zbliżeniowego. Każda konstrukcja zostanie w całości stworzona i zaprogramowana przez dzieci. Dzieci pracują w parach, ucząc się współpracy i integrują się w zespole. 

Koszt zajęć: 123,00 zł cena zawiera podatek VAT

ZAPISZ  DZIECKO NA WARSZTATY

 

WALKI ROBOTÓW SUMO – 7 października (sobota) w godzinach 10:00 – 12:00

Grupa wiekowa 8 – 12 lat


Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Podczas zajęć „WALKI SUMO” budujemy i programujemy maszyny, które zmierzą się na specjalnie przygotowanym ringu! Zasady gry są proste - należy zepchnąć robota przeciwnika poza obszar ringu tak, aby samemu na nim pozostać. Roboty walczą na arenie, której średnica wynosi około 1 metra. Budowanie i programowanie robotów realizowane jest w parach. Dzieci na tych zajęciach zaznajamiają się z podstawowymi zasadami programowania świetnie się bawią a przy tym szlifują komunikację w jezyku angielskim. 

Dzieci uczestniczące w zajęciach powinny komunikować się w języku angielskim przynajmniej na podstawowm poziomie.

Koszt zajęć: 123,00 zł  
cena zawiera podatek VAT

ZAPISZ DZIECKO NA WARSZTATY

 

DZIEŃ Z MAMĄ LUB TATĄ 21 października 2017 (sobota) w godzinach 10:00 -12:00

Grupa wiekowa 5 – 9 lat.


Na zajęcia zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 5-9 lat. Warsztaty rozpoczynają się prezentacją multimedialną pobudzającą wyobraźnię i wprowadzającą w świat robotyki. Ojcowie wraz z dziećmi wybudują pierwsze proste modele, które pozwolą im sprawdzić w jaki sposób działa mózg robota, silniki oraz czujniki. Następnie przystąpią do wybudowania modelu łazika na gąsienicach. Obejrzą na swoich komputerach film dydaktyczny oraz prezentację programu. Następnie zgodnie z instrukcją pokazaną na komputerach wybudują robota. Podłączą silniki, czujniki i kostki USB. Samodzielnie zaprogramują swoje modele za pomocą algorytmów. Ich roboty ożyją! Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie jak łazik radzi sobie na trasie z przeszkodami. Pomożemy też  wybudować inne modele do wyboru: detektor kolorów lub kobra.


Podczas zajęć przewidziane są krótkie przerwy, podczas których serwowane będą napoje: herbata, kawa, woda, sok, słodycze, 

Koszt zajęć: 210,00 zł (dziecko i tata) 
cena zawiera podatek VAT

ZAPISZ DZIECKO NA WARSZTATY