Szkolenia IT - CTS

Indywidualne rozwiązania szkoleniowe

+48 12 655 17 36  

Aktualności

Szkolenia dla programistów Apache Solr oraz Elasticsearch w CTS

 

Apache Solr to opensource'owy silnik wyszukiwania pełnotekstowego zbudowany w oparciu o bibliotekę Apache Lucene. Dane są przechowywane w strukturze odwróconego indeksu, a aplikacja dostarcza cały szereg komponentów służących do wyszukiwania, budowania nawigacji, obsługi dokumentów tekstowych. Apache Solr jest wykorzystywany m.in. w implementacjach wyszukiwarek intranetowych, publicznych oraz e-commerce. Jest to technologia umożliwiająca rozproszone przechowywanie danych, bardzo dobrze skalowalna i odporna na awarie. Pozawala na wyszukiwanie w czasie rzeczywistym, również w środowiskach pracujących pod dużym obciążeniem.

Elasticsearch to rozproszony, świetnie skalujący się horyzontalnie silnik wyszukiwania pełnotekstowego, zaprojektowany do pracy w trybie wysokiej dostępności. Jest to technologia opensource, zbudowana na bazie popularnej biblioteki Apache Lucene. Umożliwia zarówno przeszukiwanie dokumentów tekstowych, jak i analizę danych dzięki zaawansowanemu interfejsowi agregacji danych. Jest wykorzystywany do budowania bardzo dużych klastrów danych, pracujących pod wysokim obciążeniem. Służy głównie do implementacji wyszukiwarek pełnotekstowych, e-commerce, ale również systemów monitorowania logów (ELK - Elastchsearch Logstash Kibana) pracujących w czasie rzeczywistym.

 Programy szkoleń, terminy i ceny: 

Apache Solr

Elasticsearch

Dla uczestników szkoleń ApacheSPZ i ELSPZ 

 DYSK PRZENOŚNY GRATIS

Zapoznaj się z eksperckim artykułem wyjaśniającym czym są technologie wyszukiwania połnotekstowego - czytaj

Szkolenia prowadzimy  w języku polskim lub angielskim. 

W przypadku grup zamkniętych dostosujemy programy szkoleń pod potrzeby Klienta. 

 

Kim są nasi wykładowcy?

to przede wszystkim  praktycy, na co dzień pracujący z Apache Solr oraz Elasticsearch 

Tomasz

Konsultant z doświadczeniem biznesowym, dostarczający rozwiązania w zakresie wyszukiwania i analizy danych. Pomaga firmom przechowywać oraz wyszukiwać informacje. Doradza w jaki sposób budować systemy wyszukiwania i jak nimi zarządzać, dbając o realizację celów organizacji. W codziennej pracy zajmuje się systemami wyszukiwania oraz architekturą informacji. Najczęściej pracuje z rozwiązaniami open source’owymi, takimi jak: Lucene, Solr, Elasticsearch.

Jego doświadczenie i zainteresowania sięgają również takich dziedzin jak zarządzanie wiedzą, kultura organizacyjna, przetwarzanie języka naturalnego, architektura korporacyjna oraz zarządzanie projektami.

Tomasz brał udział w wielu projektach dla polskich i zagranicznych klientów oraz prowadził szkolenia Swoją przygodę z technologiami wyszukiwania rozpoczął w Agorze, gdzie rozwijał główną wyszukiwarkę portalu Gazeta.pl. Jest organizatorem warszawskiej grupy dyskusyjnej Enterprise Search Warsaw Meetup.

Marcin

Ukończył 5-letnie studia ze specjalizacji Sztuczna Inteligencja na Politechnice Warszawskiej. Jego praca magisterska dotyczyła tematu muzyki generowanej komputerowo.

Zdobył szerokie doświadczenie zawodowe pracując jako konsultant i inżynier oprogramowania w firmie Findwise. Poszerzał swoją wiedzę w kierunku algorytmów sztucznej inteligencji i machine learningu. Dzięki pracy z Apache Solr i Elasticsearch ciągle zdobywa nowe umiejętności praktyczne związane z technologiami wyszukiwania. Jako kapitan i trener drużyny sportowej w życiu prywatnym sprawdza się w pracy zespołowej i planowaniu rozwoju osobistego.

Zawodowo zajmuje się przede wszystkim wdrażaniem platform wyszukiwania (z użyciem Apache Solr oraz Elasticsearch) jak również algorytmami machine learning oraz tworzeniem oprogramowania w oparciu o technologie open source.

Marcin brał udział w wielu innowacyjnych przedsięwzięciach związanych z na przykład z wyszukiwaniem semantycznym oraz jest między innymi twórcą silnika wyszukiwania połączeń kolejowych dla PKP Informatyka.

 

ZAPRASZAMY!!!